13 עובדות שלא ידעתם על הטעם המתוק

תוך כמה זמן אפשר להיגמל ממנו, איזו חיה בכלל לא מסוגלת להרגיש מתיקות ואיך זה שאחרי שמצחצחים שיניים – מתוק מרגיש חמוץ. יצאנו לבדוק

1. הטעם המתוק הוא מולד: התינוק נחשף אליו כבר בחלב האם. היכולת להרגיש טעמים מתחילה עוד קודם לכן ברחם, כשמתפתחות בעובר פקעיות הטעם ואחריהן חוש הטעם, והוא לומד לזהות טעמים מבליעה ופליטה של מי שפיר.

2. האהבה למתוק היא אמנם מולדת, אבל סף מתיקות גבוה הוא הרגל נרכש שניתן לשנות. הפחתה הדרגתית של כמות הסוכר בקפה, למשל, יכולה להרגיל את הלשון שלנו למתיקות מופחתת ועם הזמן לא נרגיש מחסור.

3. החיבה למתוק לא נותרת זהה בכל הגילאים, והיא משתנה עם השנים: ילדים אוהבים מתוק יותר מאשר מבוגרים, כי הם זקוקים ליותר אנרגיה שיש בשפע במתוקים כדי לגדול.

4. ילדים אוהבים יותר מתוק מסיבה נוספת: לילדים 30 אלף פקעיות בפה, לעומת כ-10 אלפים בלבד למבוגרים. מסיבה זו ניתן להרגיל אותם מגיל צעיר למוצרים פחות מתוקים.

האהבה למתוק היא אמנם מולדת, אבל סף מתיקות גבוה הוא הרגל נרכש שניתן לשנות. הפחתה הדרגתית של כמות הסוכר בקפה, למשל, יכולה להרגיל את הלשון שלנו למתיקות מופחתת ועם הזמן לא נרגיש מחסור

8. חלק מהחיות אוהבות מתוק וחלק לא. כלבים למשל נהנים מהטעם המתוק, אבל לחתולים אין בכלל קולטני טעם מתוק. חוקרים משערים שלחיות טורפות ולחיות שלא נוהגות ללעוס את מזונן אין צורך בטעם הזה.

9. ריחו של הווניל מתקשר אצל בני אדם למתיקות, כיוון שאנחנו רגילים להריח אותו בעוגות מתוקות. לכן הוספת ריח וניל למאכל תגרום לנו לטעום אותו כמתוק יותר ממה שהוא באמת. תופעה זו נקראת "פנטוזמיה": הזיה בחוש הטעם.

10. סוכר הפירות (פרוקטוז) מתוק פי 1.5 מסוכר לבן.

11. צבעו של האוכל משנה את תפיסת המתיקות שלנו: הוספת יותר צבע אדום למזון מגדילה את תחושת המתיקות הנתפסת שלו.

12. האם פחות סוכר זה פחות מתוק? ממש לא בהכרח. כיוון שחוש הטעם שלנו תלוי לא רק בפקעיות הטעם אלא מושפע וקשור גם לחוש הריח, מתברר שאפשר להרגיש טעם מתוק גם בלי תכולה גבוהה של סוכר - ולהיפך. חוקרים מאוניברסיטת פלורידה זיהו שורה של חומרים טבעיים מבוססי ריח, שמגבירים את תחושת המתיקות ומשפיעים על תפיסת טעמו המתוק של מזון גם כשיש בו פחות סוכר. בדרך זו ניתן להשתמש בחומרים טבעיים שמכילים פחות סוכר ועדיין להגיע לרמת מתיקות כמו בטעם המקורי.

13. אחרי שמצחצחים שיניים קשה להרגיש טעם מתוק, שכן אחת מתופעות הלוואי של החומר המקציף במשחה הוא דיכוי קולטני הטעם המתוק. אם קרה ששתיתם מיץ תפוזים אחרי שצחצחתם שיניים והיה לו טעם חמוץ ונוראי, זאת הסיבה.

לכתבות נוספות